Wyświetl pojedynczy post
martin_6
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2177
Stary 05.08.2011, 12:32
virus_nh napisał(a):Wyświetl post
Z tego by wynikało :

Na dzień dzisiejszy przy kursie euro około 4,03 zł jest do wyciągnięcia za sam awans około 28 mln 613 tys zł.

Do tego można doliczyć przejście Litexu : 2,1 mln E co daje 8 mln 643 tys zł.

Plus ewnetualnie 6 meczów w LM, za sam udział w każdym meczu jest 325 tys E, co daje 6 x 325 tys E. = 1mln 950 tys E na PLN daje to około 7 mln 850 tys zł.

Podsumowująć, jeżeli udało by się dostać do LM i nawet przegrać tam wszyskie mecze dało by to Wiśle
45 mln 105 tys zł. Kwota ta przewyższa nasz budżet o około 5 mln zł, więc jest się o co bić !

Obliczenia prowadziłem na podstawie informacji jakie znalazłem w internecie, więc kwota może się różnić.
Źle chyba liczysz. Te 7 milionów za fazę grupową zawierają już 2,1 mln. za 4. rundę kwalifikacji. Czyli pozostaje około 37 milionów, co i tak jest jak na polskie warunki kwotą gigantyczną.

Dodajmy jeszcze wypromowanie się naszych zawodników i ich sprzedaż. Melikson jeśli pokaże na co go stać w fazie grupowej to może być wart nawet koło 6-7 mln. euro. Powiedzmy, że opchniemy kilku kolejnych piłkarzy po 1-2 mln. eurasów i wychodzi na to, że ewentualne zyski są naprawdę niewyobrażalne. Za część z tych pieniędzy Valckx spokojnie będzie w stanie tak wzmocnić Wisłę, by przynajmniej nie obniżyła poziomu po transferach z klubu.
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas,
Że na drzewach zamiast liści
Będą wisieć komuniści!

UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY!
Odpowiedz cytując