Wyświetl pojedynczy post
mg256
Junior Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4214
Stary 04.08.2011, 23:30
@Dzimi

Tak. Tak samo jak kluby które wcześniej zaczynają eliminacje dostają premie za więcej rund. Dla dużych klubów (tych z automatyczną kwalifikacją) 2,1 mln E to nie są duże pieniądze a mają tę korzyść że mogą spokojniej planować sezon i treningi(nie muszą grać kwalifikacji)
Zresztą duże kluby z dużych krajów dostają bardzo wysokie bonusy z wpływów telewizyjnych w danym kraju(market pool): skrajnym przykładem jest ManU który w sezonie 2009/2010 zarobił w LM 46 mln z czego 29 z market pool!

Debreczyn miał wówczas z market pool niecałe 2 mln E więc Wiśle pewnie dostałoby się teraz około 3 mln.
Odpowiedz cytując