|
Nie rozumiem wymieniania Dinamo jako jednego z łatwiejszych rywali. Aktualnie jest to drużyna lepsza nawet od Kopenhagi, jest to najlepsze Dinamo od wielu lat. Udało im się zatrzymać swoje największe talenty, czyli Badelja i Vrsaljko, jak i również najlepszego w drużynie Sammira, wycenianego na kilka milionów euro.
Do nich dokupili dwóch najlepszych zawodników ligi chorwackiej, czyli Krstanovicia (król strzelców) i Alispahicia (bodajże najlepszy asystent w ich lidze), Domagoja Vidię z Bayeru Leverkusen i Jerko Leko, blisko 60-krotnego reprezentanta Chorwacji.
Widziałem ich w spotkaniu z Nefchi w poprzedniej rundzie, piłką grali po prostu rewelacyjnie, coś a'la Turcy z Legią, z tym, że Dinamo przy tym stwarzało sytuację za sytuacją. Kopenhaga gra jednak raczej topornie, stracili swojego świetnego trenera i kilku najlepszych piłkarzy, w tym trzech z czterech swoich kluczowych defensorów, a jak wiadomo właśnie defensywą Duńczycy robili w poprzednim sezonie LM różnicę.
Dinamo natomiast nie dość, że już w poprzednim sezonie było mocną drużyną, to jeszcze teraz bardzo solidnie się wzmocnili. U nich głód LM jest ogromny i w tym roku postawili wszystko na jedną kartę. Dla mnie jest to zdecydowanie najtrudniejszy z możliwych rywali.
Najlepiej by było trafić na BATE albo Maccabi, BATE już nie gra tak dobrze jak w poprzednich sezonach, jest to drużyna może ciut lepsza od Liteksu, natomiast z tego co wiem, to Maccabi jak na razie wygląda bardzo średnio, grają dosyć statycznie, defensywę mają taką sobie. APOEL jest jednak nieobliczalny, a Cypryjczycy u siebie prezentują się zazwyczaj świetnie, vide 3-0 z ADO Den Haag, czy też 3-0 z Mladą Bolesław w poprzednim tygodniu.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 04.08.2011 o godz. 08:35.
|