Wyświetl pojedynczy post
wiślak 86
Senior Member
 
Od: 08.2004
Skąd: okolice Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4556
Stary 03.08.2011, 11:45
http://lechnews.pl/2011/08/02/oficja...-lecha-poznan/

i coś o czym pisała Żmijka:

Choć mecz Widzewa z Wisłą Kraków obejrzeli wyłącznie fani pierwszej z drużyn, nie obyło się bez ekscesów. Policja była tego dnia wyjątkowo uważna - mandaty otrzymało niemal 100 osób. Zatrzymanych zostało czterech kibiców.

Nieposłuszeństwo kibiców wobec rządowych instytucji spotkało się z silną i zdecydowaną reakcją policji - wnikliwi funkcjonariusze przestali przymykać oko na drobne wykroczenia, zaczęli z kolei karać z pełną surowością. Wśród mandatów po meczu Widzewa znalazły się więc takie "zbrodnie" jak zaśmiecanie, publiczne używanie słów wulgarnych, czy też spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Potrojona czujność panów w niebieskich mundurach zaowocowała również zatrzymaniami - w sumie w izbie zatrzymań znalazło się czterech kibiców.

Pierwszy z nich, 38-latek z Siedlec otrzymał zarzut pobicia ochroniarza. Pozostała trójka "nie stosowała się do poleceń służb porządkowych". Nieoficjalnie wiadomo, że trwa "polowanie na czarownice" czyli wzmożona kontrola środowiska kibiców. Nawet najdrobniejsze przewinienia są bezlitośnie karane, a powodów tej nagonki nie ukrywają nawet sami funkcjonariusze.
Ostatnio edytowane przez wiślak 86 : 03.08.2011 o godz. 11:49.
Dumny po zwycięstwie
Wierny po przegranej

Zbanowany za napisanie "matoł", "jeba*y złamas", "3 kretynów" o ludziach dla których flaga Polski do góry kołami to coś normalnego na twarzy
Odpowiedz cytując