coni napisał(a):

krytykowac nalezy to ludzi, którzy decydowali o wybuchu powstania. Natomiast nikt nie ma pretensji do powstańców!! Zgłosili się do Armii Krajowej, dostali rozkaz – to walczyli. Co więcej: walczyli naprawdę dobrze. Tym ludziom nalezy sie szacunek! Natomiast ludziom ktorzy zdecydowali o wybuchu powstania nalezalo sie wiezienie. Gdyz doskonakle musieli zdawac sobie sprawe z tego jakim uzbrojeniem dysponuja powstancy a jakim niemcy. Ze stalin nie pomoze. Ale takie sa skutku jak wychowuje sie dzieci na dzielach romantykow, piewcow zrywow narodowowyzwolenczych. Braklo realizmu.
a tak BTW jak chcesz budowac dobrze skojarzenia z Polska to koniecznie trzeba przestac swietowac porazki a zaczac sietowac zwyciestwa. Inaczej mlode pokolenia Polakow nie beda szanowaly swojego kraju, skoro caly czas beda slyszec ze dostwalismy w dupe.
|
Więzienie się należało bo....? Napisz coś więcej. Pisałem z kilku słowach o ówczesnej sytuacji ale nie ustosunkowałeś się. Jeśliby Niemcy opuszczając Warszawę spalili ją bez oporu Armii Podziemnej a wkraczający Sowieci wycieliby w pień oficerów AK i resztki ich rodzin oraz pozostalości inteligencji, wywieźli szeregowych na Sybir i na Łubiankę- TO JAKBY SIĘ TO WTEDY NAZYWAŁO? Zdrada?Tchórzostwo?Głupota? Jakby to określali dzisiejsi lewacy,dziennikarze mainstreamowi, młodzież skażona obiegowymi opiniami? No jak pytam byłoby to oceniane?