domin_czyzyny napisał(a):

KaSzTaN - nawet te 0,5 % to spora kwota, którą można wykorzystać na funkcjonowanie klubu.
Wymiana barterowa to też strata, którą Klub poniósłby w momencie rezygnacji z wpływów reklamowych.
Standard, standardem, ale jeśli chodzi o spore kwoty (a taką sporą kwotą byłoby nawet 0,5 %), to nie ma zmiłuj - i trzeba liczyć kasę, bo miasto nam nie da dotacji na funkcjonowanie.
zim zum to nie argument, że wydali sporo kasy na nieudaczników, teraz trzeba tak działać, aby nie tracić znów za kolejne złe decyzje.
Jeśli ktoś chce, musi, ma takie pragnienie, fobie, itp. to proszę bardzo niech dopłacić 0,5 - 3 % - NIE ZBIEDNIEJE (używając Twoich słów)
|
Czy spora kwota ? Zakładając że wszyscy którzy kupili karnet na rundę wioseną (7000 os. przy średniej cenie karnetu 300 zł) płaciliby kartą to przy 3% prowizji klub "zbiedniałby" o 63 000 zł. Tu odsetek osób placących kartą może być stosunkowo wysoki w szczególności u osób już pracujacych. Przy 50% poziomie takich osób to ponad 30 000 zł. W przypadku biletów osób placących kartą byłoby takich osób zapewnie dużo mniej - max 20-30% (około 3-4 tys. zł przy komplecie widzów jeszcze bez nowej trybuny).
Łącznie na rundę może być to maksymalnie 60 tys. zł przy wysokiej prowizji - 3%.
Wspomniałeś że przy 0,5% prowizji to "spora" kwota na którą klubu nie stać. 10 000 zł to koszty nie do przeskoczenia dla klubu ? Oczywiście dochodzą koszty zakupu lub dzierżawy terminali ale przy dzierżawie nie są one gigantyczne.
Czy są to gigantyczne pieniądze ? Raczej nie.