Wyświetl pojedynczy post
Paweł
Senior Member
 
Od: 10.2007
Skąd: Rzeczpospolita Krakowska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12360
Stary 02.08.2011, 08:36
Cytat:
Jovanović kontra Piszczek - gdzie jest różnica?

Wyraźnie brakuje gdzieś konsekwencji. Marko Jovanović nie może grać w polskiej ekstraklasie, ponieważ został zawieszony przez Serbski Związek Piłki Nożnej na trzy miesiące. W pucharach natomiast występować może. Z kolei Łukasz Piszczek został zawieszony przez PZPN na pół roku i nikt nie wspomina o tym, że miałby mieć zakaz gry w Bundeslidze.

O co więc chodzi? Kary z Serbii obowiązują w Polsce, a kary z Polski nie obowiązują w Niemczech? A może Piszczek i w Borussii grać nie będzie mógł, tylko jeszcze nikt się nie zorientował?

Interesuje nas ta kwestia, ponieważ jedyne racjonalne wytłumaczenie brzmi następująco: Polacy przejmują się zdaniem Serbów, a Niemcy mają w dupie zdanie Polaków. W związku z tym sugerujemy, byśmy i my wypięli się na innych i niech ten Jovanović gra, a co. Działacze Borussii pewnie wychodzą z założenia: jak Piszczka zawiesi FIFA lub UEFA, to wtedy dopiero będzie to miało jakiekolwiek znaczenie. A my potulnie przyjmujemy werdykty jakichś działaczy z Bałkanów?

Ejże...
źródło: http://www.weszlo.com/news/7417-Jova...e_jest_roznica

I trochę prawdy w tym jest.
Odpowiedz cytując