labtec napisał(a):

Mam takie pytanie do Pana Witolda bądź kogoś innego, zorientowanego.
Pytanie z gatunku S-F i bez salw śmiechu poproszę ;-)
Ile wody musiałoby upłynąć w Wiśle, i co takiego musiałoby się stać, żeby z polskiej ektraklasy dwie drużyny wystepowały w el. LM ?
Albo jeszcze lepiej - zagrać w fazie grupowej bez eliminacji hehe - to oczywiście nie realne, no chyba że by Wisła zdobyła LM i wtedy tyle punktów by polska liga dostała tak ?
|
Przeczytaj sobie ten post.
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...&postcount=151
Masz w nim symulacje tego ile w poszczególnych latach Polska musiałaby zdobywać i jak zmieniałby się ranking tak by Polska zdobyła 15 miejsce, które premiuj kraj dwoma klubami w eliminacjach LM
By mieć klub, który zaczyna rogrywki w grupie bez eliminacji trzeba zająć 13 miejsce w rankingu krajowym.
W ciągu 5 lat Polska awansowałaby na 15 miejsce gdyby przez 4 kolejne lata rok w rok zdobywała jesli dobrze pamiętam 5,825 a w jednym roku 6,000.
Jak Polska zdobędzie po raz pierwszy 5,825 to będziemy mogli założyć, że to pierwszy rok z 5 kolejnych który nas doprowadzi do 15 miejsca.
Póki co największy wyczyn po reformie Platiniego jaki Polska zdobyła to 4,500 punkta w zeszłym sezonie.
Zakładając, że 5 sezonów skończylibyśmy z takim wynikiem to awansowalibyśmy po 5 latach na 19 miejsce.