Wycena piłkarzy Wisły Kraków za Skarbem Kibica PS Ekstraklasa Jesień 2011/2012
(wszystkie kwoty w zł.)
------------------------------jesień 2011--- wiosna 2011
Milan Jovanovic -------------------- 600 tys.------ (700 tys.) -
Sergei Pareiko----------------------- 1,5 mln ------- (1 mln) +
Filip Kurto---------------------------- 300 tys.------ (400 tys.) -
Mateusz Kowalski------------------- 400 tys. ------ (300 tys.) +
Osman Chavez---------------------- 2,4 mln ------- (1,8 mln) +
Michael Lamey----------------------- 1 mln
Kew Jaliens --------------------------1,1 mln ------- (1,2 mln) -
Dragan Palic ------------------------- 1,6 mln ------ (1,3 mln) +
Junior Diaz----------------------------1,4 mln
Mirko Jovanovic----------------------1,4 mln
Gordan Bunoza-----------------------1,2 mln ------ (900 tys.) +
Tomas Jirsak---------------------------1,2 mln ----- (1 mln) -
Maor Melikson-------------------------9 mln -------- (3 mln) +
Radosław Sobolewski----------------1 mln -------- (1,3 mln) +
Łukasz Garguła-----------------------1 mln -------- (1,7 mln) -
Andraz Kirm ---------------------------
3 mln (
) -------- (3,5 mln) -
Daniel Brud ----------------------------150 tys.
Cezary Wilk -------------------------- 2,2 mln------- (1,7 mln) +
Rafał Boguski------------------------- 900 tys.----- (1,5 mln) -
David Biton --------------------------- 1,6 mln
Gervasio Nunez----------------------- 600 tys.
Iviva Ilev------------------------------
2 mln (
)
Cwetan Genkow---------------------- 5 mln-------- (3 mln) +
Patryk Małecki ----------------------- 4,5 mln ----- (3,5 mln) +
Całkowita wartość drużyny ---------
45,05 mln----- (34,65 mln)
W drugiej kolumnie obecna wycena, w trzeciej kolumnie wycena ze Skarbu Kibica wiosna 2011.
Moim zdaniem wycena piłkarzy Wisły Kraków pokazuje dyletanctwo i amatorszczyznę dziennikarzy PS pracujących przy skarbie kibica.
Ilev wyceniony jedynie na 2mln zł

To chyba jakaś pomyłka. Dla porównania Ljuboja z Legii wyceniony został na 6 mln zł.
Najlepsze jest to, że przy takiej niskiej, moim zdaniem wycenie Ivicy został nazwany najciekawszym transferem ligi i tym który powinien zachwycać kibiców w przyszłym sezonie. Więc gdzie tu konsekwencja panowie z PS.
Druga sprawa to niska wycena Andraza Kirma - tylko 3 mln zl. Dla porównania Murawski (4mln - 0 goli w ostatni sezonie), Robert Jez (3mln).
Dziwne trochę, że jeden z najlepszych graczy mistrza Polski w ostatnim sezonie i jego pierwszy strzelec został wyceniony tak nisko.