sambo napisał(a):

Widzę że koledze 1q2 niestety mocno się pogorszyło i to wydatnie...
W ostatnim numerze Uważam rze Ziemkiewicz i zdaje się Magierowski dokładnie opisują taktykę postkomuny a taktyka ta prowadzi do takich skutków. Skoro bowiem sami siebie nie szanujemy to nie wymagajmy tego od Czechów ani tym bardziej od he he UE
|
Taktyka postkomuny i ich przydupasow z PO jest prosta. Totalne podporządowanie dyrektywom UE (ograniczenia emisji CO2, likwidacja nierentownych wg.UE firm państwowych, uciszenie kwestii sprzeciwu w sprawie przesyłu gazu pod dnem bałtyku, ograniczenia połowów ryb w Bałtyku, ograniczenia produkcji mleka,cukru i Bog wie jeszcze czego,) do tego przypodobanie ogólno europejskiemu trendowi dajacemu daleko idącą przychylność dla związków jednopłciowych,laicyzacją spoleczeństwa czyt.postepowość, oraz nie wychylanie się w sprawie Rosji i jej strefy wpływów tj.Litwy,Bialorusi,Ukrainy czy Gruzji.
Nagroda za to to bedą zaszczyty które w przyszlosci spotkają Tuska i jego ekipę. Narazie dali mu polizać loda

i Buzek dostał prominentne choć kompletnie nie wpływowe stanowisko, za to Kwach za wyskoki z Ukrainą dostał klapsa i odesłali go do oślej lawki. Matoł z Sikorskim nie chcą popełnić tego błędu więc siedzą cicho i nie dymią do w/w krajów zostawiając samych sobie dyskryminowanych Polakow w Wileńskim,Grodzieńskim czy Zaolziu. Już nie mówiąc o Ukrainie i ich faszytowskich UPA/OUN-owcach którzy otwarcie atakuja Polaków na łamach gazet czy w lokalnych TV czy Rosji robiącej sobie z Polski jaja (czy w sprawie katastrofy czy w sprawie embarg warzyw czy wczesniej blokad tirów)
Tak to nas Polaków sie przehandlowywuje a durna masa i tak pojdzie i zagłosuje na tych jełopów. Co za naród.
Żeby nie było że nic nie dostajemy z UE. Oczywiście dostajemy kasę głównie na drogi ostatnio na porty (na innowacje i nauke dostajemy w porównaniu z tym grosze). Tak się dziwnie składa że te drogi i porty głównie będą wykorzystwywane przez takie kraje jak Niemcy,Francja czy Włochy - bo umówmy sie ciężki przemysł to mają oni nie my (my sobie możemy przysłowiowe ogórki wozić i może mięso) więc niejako inwestują w swoją infrastrukturę nam jednocześńie ograniczając wiele galęzi gospodarki za sam przywilej bycia w ich grupie
Do tego otwierają swoje rynki pracy - więc 1. mają za darmo wykształconych europejczyków którzy pracują dla nich za półstawki rodzimego obywatela 2. zmniejszają potencjał ludzki (demograficzny) Polski jako potencjalnego konkurenta 3. za kasę którą zaoszczędzą na uczeniu przez lata pewnego odsetku swoich rodaków inwestują np. w nowe technologię , w armie itp. Aspektów jest wiele i można by o nich książke napisać np.sami wypychamy swoich lekarzy (głównie chirurgów ,kardiologów- bo np.stomatolodzy czy ginekolodzy maja u nas raj) i pielegniarki za granicę- przez to miedzy innymi -bo skracam i uogólniem tu wiele - służba zdrowia stoi na dramtycznie niskim poziomie - śmiertelnośc będzie więc wyższa. Czy to zasmuci rządzących? Otóż nie . Jest coś takiego jak ZUS . Jesli ktoś z Was odkładających skladki kipnie przez 64 rokiem życia składki przepadają, a nawet jak częśc dożyje to im gorsze Wasze zdrowie tym lepiej dla dziurawego budżetu. Dobrze jest być sponsorem tych dupków.Nie?