Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Angmir
Senior Member
 
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14668
Stary 28.07.2011, 22:46
Oldpara napisał(a):Wyświetl post
Jak na razie wyniki w pucharach do tej pory pokazują że Mistrz w zeszłym sezonie miał tak mało punktów, nie dlatego, że się obniżył poziom zespołów z czołówki, ale raczej dlatego, że poziom całej Ekstraklasy poszedł do góry i się wyrównał. Oby tak dalej.
Wyniki to akurat pokazują różnie - jeden powie że to dowód na poprawę polskiej ligi drugi powie że to dowód na nasza beznadziejność. Często wyniki zamazują obraz - jak wynik Jagielloni (która była 3 razy lepsza od Kazachów co sami podkreślali), czy choćby nasz wynik z Litexem. (a w drugą strone z Levadią)

czego nie można nie zauważać to właśnie poziom sprowadzanych piłkarzy do najsłabszych nawet klubów naszej ligi, wzrost medialności, zainteresowanie lig zagranicznych (Niemcy Turcja Grecja Izrael) wieksze budżety, stadiony, powołania do kadr dal piłkarzy z polskiej ligi (Injać do super mocnej kadry Serbii, Cabral), rekordy transferowe (Mierzejewski, Klich - no-name z Polski za 1,5 mln €)

Można tak wymieniać w nieskończoność.
Kiedyś poza Wisła nie było nic - bida i 4 liga. Dzisiaj w pierwszej lidze grają piłkarze którzy 5 lat temu z powodzeniem grali w Ekstraklasie, na nowoczesnych stadionach (Piat, Arka inni budują). Zespoły walczące o utrzymanie sprowadzają reprezentantów krajów innych narodowości itd.

Szkoda że w tym sezonie poziom wedłóg mnie trochę spadnie. Lagia wygląda słabiej niż rok temu, Lech chyba też, 4-5 klubów przejechałą sie finansowo na wydatkach w poprzednim sezonie. Jaga upadek ....

Tylko Śląsk i Wisła wyglądają solidniej niż rok temu. Moze Zagłębie i Cracovia. Dlatego twierdzę że w tym sezonie będzie już wyraźna różnica miedzy czołówką a grupą "spadkową".
Ostatnio edytowane przez Angmir : 28.07.2011 o godz. 22:49.
Odpowiedz cytując