krakus76 napisał(a):

Wit.Ek.
To był wykład na temat logiki ? Ok. Dziękuję. Pożyteczny. Można zdawać egzamin na uczelni wyzszej posiadając tą wiedzę. Tyle że sesja poprawkowa jest dopiero we wrześniu.
Jest coś takiego jak myślenie zdroworozsądkowe, które Tobie przesłania Statystyka i Logika w akademickim tego słowa znaczeniu. Takimi trikami logiczno-statystycznymi w jeszcze w ubiegłym wieku w naszym kraju w Dzienniku Telewizyjnym wmawiali ludziom jak jest pięknie w kraju. Wystarczyło przedstawić inaczej tą informacje a okazywało się że jest dramatycznie.
I to samo z twoim sektorem D21. Dlaczego nie zrobiłeś wywodu w stronę tego że wolnych miejsc zostało bardzo mało bo zostały tylko pojedyńcze miejsca ? Znając Twoje zacięcie statystyczno-logiczne mając takie zmienne może udałoby Ci się stwierdzić że sprzedanych zostało np. 90% biletów. Ale lepiej oczywiście napisać że sprzedała się połowa biletów co patrząc RACJONALNIE jest dużą ściemą.
Ok. Nie znam się w temacie Logiki i Statystyki. I może lepiej A analiz statystycznych polełniłem już kilkadziesiąt dla róznych JST.
|
Ale o czym ty piszesz? Nie potrafisz zrozumieć zdania, które napisał Witek? Jeszcze raz:
na stektor D21 statystycznie sprzedano
conajmniej połowe biletów? czyli więcej jak: 50% (przedział poomiędzy 50,01 a 100%) To jest prawdziwe zdroworozsądkowe myślenie kolego...
Od tego jaki może wystąpić błąd statystyczny są odpowiednie miary tendencji...