Temat: Bilety
Wyświetl pojedynczy post
krakus76
Banita
 
Od: 09.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5532
Stary 28.07.2011, 15:09
Wit.Ek.

To był wykład na temat logiki ? Ok. Dziękuję. Pożyteczny. Można zdawać egzamin na uczelni wyzszej posiadając tą wiedzę. Tyle że sesja poprawkowa jest dopiero we wrześniu.

Jest coś takiego jak myślenie zdroworozsądkowe, które Tobie przesłania Statystyka i Logika w akademickim tego słowa znaczeniu. Takimi trikami logiczno-statystycznymi w jeszcze w ubiegłym wieku w naszym kraju w Dzienniku Telewizyjnym wmawiali ludziom jak jest pięknie w kraju. Wystarczyło przedstawić inaczej tą informacje a okazywało się że jest dramatycznie.

I to samo z twoim sektorem D21. Dlaczego nie zrobiłeś wywodu w stronę tego że wolnych miejsc zostało bardzo mało bo zostały tylko pojedyńcze miejsca ? Znając Twoje zacięcie statystyczno-logiczne mając takie zmienne może udałoby Ci się stwierdzić że sprzedanych zostało np. 90% biletów. Ale lepiej oczywiście napisać że sprzedała się połowa biletów co patrząc RACJONALNIE jest dużą ściemą.

Ok. Nie znam się w temacie Logiki i Statystyki. I może lepiej A analiz statystycznych polełniłem już kilkadziesiąt dla róznych JST.
Odpowiedz cytując