Wyświetl pojedynczy post
sefarsefar
Member
 
 
Od: 12.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22869
Stary 22.07.2011, 09:47
labtec napisał(a):Wyświetl post
Mistrzuniu ! Ja to wiem jak działa licznik , ale zobacz,


OBRAZEK 1 - czerwona kropka to ten magnesik, a czerwony niebieski to ten czytnik.
I jak zamontuje w taki sposób, to odległość jednego od drugiego, jest prawie 1 cm , co jest normalne, szprychy nie sa tak blisko ramy prawda ?

Ale wtedy ten czytnik mi nie wykrywa magnesu ! Jest za duza odleglość między tymi częsciami ! W instrukcji jest max 3 mm (!) a ja mam 1 cm albo więcej.





więc takie ustawienie odpada prawda ?



=========


OBRAZEK 2
- obniżyłem więc i magnesik i ten czytnik maksymalnie na dół;






Ale porównaj te dwa obrazki, jak robisz obrót kołem no to wiadomo ze jak masz jedno u drugie u góry, to wiekszy dystans pokonuje tak ?

A jakmam ustawione jak na obrazku 2, to co mam teraz zrobic ?

Jaka jednostke wpisac w liczniku ?

Jakbym mial ile cali kolo ?

Normalnie mam 26 cali i to wedlug tabelki jest L=4 cyfrowy kod 2075


a Teraz co ?
Licznik nie mierzy dystansu, jaki przebywa czujnik-magnesik, tylko czas w jakim koło się obróci a on -czas obrotu- jest taki sam na 1 i 2 obrazku, więc nie zmieniaj wielkości koła w ustawieniach licznika.
Odpowiedz cytując