labtec napisał(a):

Mistrzuniu ! Ja to wiem jak działa licznik , ale zobacz,
OBRAZEK 1 - czerwona kropka to ten magnesik, a czerwony niebieski to ten czytnik.
I jak zamontuje w taki sposób, to odległość jednego od drugiego, jest prawie 1 cm , co jest normalne, szprychy nie sa tak blisko ramy prawda ?
Ale wtedy ten czytnik mi nie wykrywa magnesu ! Jest za duza odleglość między tymi częsciami ! W instrukcji jest max 3 mm (!) a ja mam 1 cm albo więcej.

więc takie ustawienie odpada prawda ?
=========
OBRAZEK 2 - obniżyłem więc i magnesik i ten czytnik maksymalnie na dół;

Ale porównaj te dwa obrazki, jak robisz obrót kołem no to wiadomo ze jak masz jedno u drugie u góry, to wiekszy dystans pokonuje tak ?
A jakmam ustawione jak na obrazku 2, to co mam teraz zrobic ?
Jaka jednostke wpisac w liczniku ?
Jakbym mial ile cali kolo ?
Normalnie mam 26 cali i to wedlug tabelki jest L=4 cyfrowy kod 2075
a Teraz co ?
|
Licznik nie mierzy dystansu, jaki przebywa czujnik-magnesik, tylko czas w jakim koło się obróci a on -czas obrotu- jest taki sam na 1 i 2 obrazku, więc nie zmieniaj wielkości koła w ustawieniach licznika.