Bronex napisał(a):

|
Ciekawe czy gdzieś daleko stąd w prastarym słowiańskim grodzie Łoweczu
|
Offtop:
Łowecz to miasto założone w IV-III w pne przez jedno z plemion trackich. Słowianie tam napłyneli dopiero w VI wieku ne. Potem przyszli tam Protobułgarzy (lud azjatycki). Wszytskie trzy ludy zaczęły się mieszać ze soba i dały początek narodowi bułgarskiemu, który przyjął w wyniku asymilacji język starosłowiański