omen69 napisał(a):

Litex statystyki ma bardzo słabe jeśli chodzi o puchary. Poszukaj kilka postów wstecz, ktoś to umieszczał.
Dziwi mnie trochę pewność siebie Bułgarów. Możemy być ich Levadią czy Karabachem. Hehe...
Zrobiłem trochę śmieszne porównanie bo na papierze, czytając tylko zakazaną (transfermarkt) więc info nie koniecznie super wiarygodne ale jakiś wgląd daje w 11 która grała w dwumeczu Litexa. Ogólnie to wyglądają oni przeciętnie i powinniśmy ich ograć. Poniżej porównanie:
Bramkarze:
[Litex] Vinícius - zagrał w dwumeczu w II rundzie oraz zagrał w sparingu z Wisłą wg. wislaportal wszedł chyba w II połowie. Do tej pory grał tylko w Brazylii małe doświadczenie w Europie.
vs.
[Wisła] Pareiko - II mecz, sparing. Dużo większe doświadczenie w grze w Europie i reprze.
+ dla nas: nasz bramkarz ma większe doświadczenie
Obrońcy:
[Litex] Dzemal Berberovic - zagrał w dwumeczu oraz przeciw Wiśle. Grał w kilku klubach w Europie, w Niemczech, Turcji, Rosji... ale często zmieniane kluby i krótki czas pobytu oraz niewielkie kwoty transferowe świadczą raczej na jego niekorzyść. Trzykrotnie wracał po transferze do Litexa.
vs.
[Wisła] Lamey - grał w dwumeczu meczu i sparingu. CV Lameya miażdży Berberovica
[Litex] Nikolov - grał w dwumeczu meczu. Reprezetant Bułgarii (rozegrał 11 meczów)
vs.
[Wisła] Jaliens - grał w dwumeczu i sparingu. Były reprezentant Holandii.
[Litex] Bodurow - grał w dwumeczu. Przyszedł z innego Bułgarskiego klubu ale wcześniej nigdzie indziej chyba nie grał.
vs.
[Wisła] Chavez - grał w dwumeczu.
[Litex] Zanev - grał w dwumeczu. 15 meczów w reprezentacji Bułgarii, chyba najbardziej doświadczony zawodnik w ich obronie. Transferowo nieudany, zawsze powracał do Litexu. Strzelił bramę w dwumeczu.
vs.
[Wisła] Diaz - nie grał jeszcze w tym sezonie oficjalnie dla Wisły.
+ dla nas: nasza obrona wygląda na bardziej doświadczoną, dwóch naszych graczy grało w Lidze Mistrzów i dwóch jest obecnymi reprezentantami swoich krajów.
Pomocnicy:
[Litex]
Jelenkovic - grał w dwumeczu i sparingu. To chyba jakaś przypadłość Bułgarów z Litexu. Podobnie jak jego koledzy wracał kilka razy po transferach do Litexu.
Milianov - grał w dwumeczu i sparingu. Wychowanek.
Yanev - grał w dwumeczu. Epizody w reprze, 32 lata. Strzelił bramę w dwumeczu.
Wellington - na zakazanej go nie ma w kadrze. Zagrał w dwumeczu.
Miracema - nowy nabytek, zagrał w dwumeczu, 23 letni braziliano. Wygląda na noname, sprowadzonego za paczkę fajek.
[Wisła]
Sobolewski - grał w dwumeczu i sparingu.
Wilk - jak wyżej
Melikson - jak wyżej
Małecki - jak wyżej
Iliev - jak wyżej
+ dla nas, nasi wyglądają dużo bardziej doświadczenie i lepsi na papierze. Nasz Nunez grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Argentynie ich Miracena kopnął piłę 3 razy w jakimś Brazylijskim klubie. Na ławce mają oni niejakiego Floresa ciekawego grajka z Urugwaju, ale nasza ławka nie wygląda źle.
Napastnicy:
[Litex]
Célio Codó - noname z Brazyli. Zagrał w meczu eliminacyjnym.
Svetoslav Todorov - ich chyba najlepszy napastnik i piłkarz zarazem, zagrał w dwumeczu i z nami. Ograny w ligach angielskich (6 bramek w Premier League). 42 mecze dla Bułgarii ale tylko 6 bramek. 2 bramy w dwumeczu.
Momcil Tsvetanov - młodziak, w przyszłości ma chyba zastąpić Todorova. Jeśli nie odda strzału życia to raczej nie groźny. W zeszłym sezonie 3 bramki.
[Wisła]
Genkov
Biton
Boguski
+ dla nas ponownie Genkov z Bitonem jednak mają większy potencjał i umiejętności niż trójka napadziorów z Litexu.
Oczywiście analiza jest oparta tylko na papierze, a nie na podstawie obserwacji gry. Jednak z tego co tu widzę/piszę Wisła powinna być zdecydowanym faworytem. Jeśli Chavez dobrze przypilnuje Todorova a reszta zagra na swoim poziomie to powinniśmy awansować bez problemu.
|
Wytłumasz mi jaki sens mają takie zestawienia ? Jak tak Ci się nudzi to zestaw sobie ówczesne składy Wisły i Levadii, Wisły i Karabachu albo z drugiej Wisły i Parmy, Wisły i Schalke, a potem sprawdź wyniki tych rywalizacji.