Wyświetl pojedynczy post
Darkh
Member
 
Od: 06.2003
Skąd: Ireland

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2231
Stary 21.07.2011, 08:54
Tenzen napisał(a):Wyświetl post
Może poszło o pieniądze. Adidas mógł zaproponować Wiśle coś takiego: "ok, możecie mieć stroje na lipiec, ale będzie to kosztować."

Adidas musi zrobić teraz stroje dla całej masy klubów więc musi jakoś wybierać kolejność.
Takie rzeczy produkuje się grubo ponad pół roku przed dostarczeniem do klienta. Proces produkcyjny wymaga czasu (w zależności od wolumenu zamówienia i stopnia jego skomplikowania od miesiąca do dwóch) , transport z chin (zakładam że to normalnym kontenerem na statku płynie) to +/- 40 dni, dodatkowo zawsze planuje się rezerwę czasową około miesiąca na poczet ewentualnych problemów (wszelkie kataklizmy typu strajk w fabryce, nieczynny port załadunkowy, sztormy na oceanach i wszystkie inne niewymienione nieszczęścia jakie mogą się w transporcie przytrafić).

Reasumując stroje się już pewnie produkowały zanim komukolwiek przyszło do głowy, żeby na Facebook'u robić szum o Białą Gwiazdę. Jeśli okaże się, że ten strój którego premiera nadchodzi, będzie obowiązywał przez dwa sezony (a często tak bywa) to raczej nie ma szans na Białą Gwiazdę.

Jeśli chcemy coś wywalczyć to na przyszłość pamiętajmy że agitację trzeba prowadzić conajmniej od 8 miesięcy przed planowaną premierą stroju (bo wtedy jest jeszcze czas na zmiany w ewentualnym projekcie - przy założeniu że lobbing będzie na tyle silny i przekonujący, że wpłynie na klub).
... dobra strona tego wydarzenia to fakt, że mamy już wakacje...
Odpowiedz cytując