dulli78 napisał(a):

|
Nie udało się marketingowcom wcisnąć reklamy w nazwy klubów piłkarskich (na razie!) to znaleźli niszę w nazewnictwie stadionów. Mnie się taki trynd nie podoba - ale lepsze to niż dziwolągi w rodzaju Termalica Bruk - Bet Nieciecza czy Bogdanka Łęczna. W tej kwestii dużo zależy od nas kibiców - trzeba twardo dawać do zrozumienia, że takie numery jak w siatkówce czy koszu nie przejdą. Jeszcze te "Areny" - wiem, że kopacze odstawiają czasem niezły cyrk ale w Polsce na boisko piłkarskie z trybunami używa się określenia stadion.
|
na świecie to też nie jest nowośc że sponsor daje klubowi nazwe swojej firmy np. Red Bull Salzburg,Artmedia Petrzałka,Videoton FC,Skoda Xanthi,Zbrojovka Brno.To samo dotyczy stadionów np Allianz Arena.Sponsor płaci to sponsor wymaga