Wyświetl pojedynczy post
cpc
Senior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13203
Stary 19.07.2011, 07:35
martin_6 napisał(a):Wyświetl post
Ameryką się zajmujemy, a tu zaraz to samo nas czeka. Mam naiwną nadzieję, że po wyborach znajdzie się odpowiednia liczba posłów, by zablokować takie projekty u nas. Będzie bolało, ale lepsze to, niż zadłużanie się bez końca. Ale pewnie skończy się tak, że opozycja wymięknie, bo nie weźmie na siebie niezadowolenia społecznego spowodowanego cięciami.
Społeczeństwo weźmie na siebie cięcia pod warunkiem, że będzie coś z tego miało np obniżkę kilku podatków + likwidacja barier buirokratycznych + odchudzenie administracji tak o 50% minimum + likwidacja finansowania partii z kasy państwowej.
Oczywiście taka reforma co prawda przez pewien okres byłaby bolesna zarówno dla państwa jak i jego obywateli ale później już tylko bolesna dla polityków - na państwie minimum nie da się za bardzo żerować.
Więc politycy wciskają nam kit o tym, że owe reformy są "bolesne" i żebyśmy ich pewnie nie przeżyli więc oni w ramach oszczedzania nam zgryzot się na nie nie zdecydują tzn bardzo by chcieli bo to konieczność ale jednak ich wrażliwość społeczna na los zwykłego obywatela zwycięża U nas jest identycznie, a po ewentualnym zwycięstwie PO idę o zakład, że od 1 stycznia 2012 VAT będzie wynosił 25%.
Ostatnio edytowane przez cpc : 19.07.2011 o godz. 07:38.