xanti1906 napisał(a):

Cytując klasyka "W Kazachstanie każdy zespół ma bazę".
Może nie cała, ale zdecydowana większość Europy ma lepsze zaplecze od nas i taki młody chłopak ma szansę rozwinąć się bardziej gdzie indziej, a nie u nas. Oczywiście nie znaczy to, że na pewno w Polsce by mu nie wyszło, ale mniej więcej pokazując procentowo, to w Wiśle ma 30% szans na rozwinięcie talentu, a w takiej Holandii czy Francji 70%. Pomijam jego determinacje, ambicje, pod uwagę biorę tylko stworzone warunki przez klub do trenowania.
|
Po pierwsze Ja pisałem o Uzbekistańczyku a nie Kazachu. Po drugie nikt nie negował bazy treningowej w Holandii czy Francji bo nikt o tych krajach nie pisał, a to że u Nich jest lepiej nie podlega żadnej dyskusji. Była mowa o Japonii i Korei. Tam zapewne bazy też będą lepsze, ale jeśli chodzi o atrakcyjność rogrywek pucharowych to większy prestiż jest grając w LM czy nawet LE niż w jakiś azjatyckich rozgrywkach. I to miało być jednym z argumentów który mógłby skłonić tego gracza do przyjścia do Nas. Pytanie tylko jest tak jak pisał allon czy taki młody dostałby szansę gry. Do tej pory odważnie na młodych stawiał chyba tylko Urban w Legii jeśli mówimy o naszych Polskich największych klubach.