Wyświetl pojedynczy post
allon
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10580
Stary 15.07.2011, 03:49
xanti1906 napisał(a):Wyświetl post
Cytując klasyka "W Kazachstanie każdy zespół ma bazę".
Może nie cała, ale zdecydowana większość Europy ma lepsze zaplecze od nas i taki młody chłopak ma szansę rozwinąć się bardziej gdzie indziej, a nie u nas. Oczywiście nie znaczy to, że na pewno w Polsce by mu nie wyszło, ale mniej więcej pokazując procentowo, to w Wiśle ma 30% szans na rozwinięcie talentu, a w takiej Holandii czy Francji 70%. Pomijam jego determinacje, ambicje, pod uwagę biorę tylko stworzone warunki przez klub do trenowania.
Chwilowo owszem większość ma ,ale od sezonu 2014 wymagane będzie od klubów ekstraklasowych posiadanie przynajmniej 4 boisk treningowych i kilku zespołów młodzieżowych. Do polskiej ligi taki zawodnik nie przyjdzie ,raz ,że nie miałby zbyt dużo szans do gry (u Nas wprowadza się zawodników dużo później do zespołu) a dwa to taki zawodnik pomimo swojego już prawie pełnego ukształtowania piłkarskiego to potrzebuje ostatnich szlifów w umiejętnościach i taktyce a do tego trzeba mieć odpowiedni sztab trenerski
Odpowiedz cytując