Zakładam, że do następnej rundy awansują drużyny, które wygrały swoje pierwsze mecze:
Liteks (Bułgaria)
2010/11:
II r. kw. LM: Liteks - Rudar 1:0, 4:0
III r. kw. LM: Liteks - Zilina 1:1, 1:3
IV r. kw. LE: Debrecen - Liteks 2:0, 2:1
2009/10:
IV r. kw. LE: BATE - Liteks 0:1, 4:0
Slovan (Słowacja)
2010/11:
III r. kw. LE: Crvena - Slovan 1:2, 1:1
IV r. kw. LE: Slovan - VfB 0:1, 2:2
2009/10:
II r. kw. LM: Zrinjski - Slovan 1:0, 0:4
III r. kw. LM: Slovan - Pireus 0:2, 0:2
IV r. kw. LE: Slovan - Ajax 1:2, 0:5
Maribor (Słowenia)
2010/11:
II r. kw. LE: Videoton - Maribor 1:1, 0:2
III r. kw. LE: Maribor - Hibernian 3:0, 3:2
IV r. kw. LE: Palermo - Maribor 3:0, 2:3
2009/10:
II r. kw. LM: WIT - Maribor 0:0, 1:3
III r. kw. LM: Zurich - Maribor 2:3, 3:0
IV r. kw. LE: Maribor - Sparta 0:2, 0:1
HJK (Finlandia)
2010/11:
II r. kw. LM: Ekranas - HJK 1:0, 0:2dog.
III r. kw. LM: Partizan - HJK 3:0, 2:1
IV r. kw. LE: Besiktas - HJK 2:0, 4:0
2009/10:
II r. kw. LE: Vetra - HJK 0:1, 3:1
Shamrock (Irlandia)
2010/11:
II r. kw. LE: Shamrock - Bnei 1:1, 1:0
III r. kw. LE: Shamrock - Juventus 0:2, 0:1
2009/10:
-
Dla przypomnienia wyniki Wisły, które bardzo dobrze znamy:
2010/11:
II r. kw. LE: Szawle - Wisła 0:2, 0:5
III r. kw. LE: Wisła - Karabach 0:1, 2:3
2009/10:
II r. kw. LM: Wisła - Levadia 1:1, 0:1
Rozpatrywałem tylko ostatnie 2 sezony, bo jak wiadomo składy mogą być już mocno przebudowane. Z powyższych zestawień wynika, że najlepiej byłoby trafić na Shamrock i HJK (w takiej kolejności). Liteks też do przejścia, należałoby jednak uważać na Maribor i Slovan. Jeżeli unikniemy tych dwóch zespołów to myślę, że awans będzie bardzo blisko
