River napisał(a):

|
Blagam. CO on mial sam w tym ataku zrobic? Maly i Iliev biegali po bokach wiec Dudu w ataku byl osamotniony, ppodobnie jak Genkow. W calym tym lotewskim tloku ani Bulgar ani Izraelczyk w pojedynke nie mieli wielkich szans. Dlatego prosilo sie o zagranie na dwoch napastnikow i o to mam do Maaskanta pretensje, ze na upartego gral z jednym podczas gdy Skonto gleboko sie bronilo. Efekt byl taki, ze i Genkow i Biton nic nie pokazali bo po prostu nie mieli na to szans.
|
No niestety ale przy ustawieniu 433 tak już jest że środkowy napastnik jest osamotniony i musi walczyć w tłoku. Zyskiwać powinni na tym boczni pomocnicy (a w zasadzie półnapastnicy) mający dzieki temu więcej miejsca. Skutkiem tego zamiast dwóch napastników (przy 442) masz ich w praktyce trzech. Piłkarz który gra na środku ataku przy takim ustawieniu powinien sobie z tym radzić. Jeśli sobie nie radzi to receptą nie jest przejście na 442 ale poszukanie innego napastnika. Howhg.