Pablo84 napisał(a):

Ludzie, zrozumcie, że taki Lewandowski, Błaszczykowski, Małecki to wyjątki od reguły.
W Polsce NIE MA systemu szkolenia.Jest tylko to, co powstało z myśli twórczej Engela i Piechniczka- są teraz efekty.
Jak mamy dawać w Wiśle szansę, skoro chłopaki nawet nie wybijają się na tle młodej Wisły.Może mi ktoś przypomnieć na którym miejscu skończyła obecny sezon?
Młoda Ekstraklasa a normalna to 2 różne światy.Mamy dawać młodym kopaczom grać za piękne oczy?Bo tak?
Ktoś się wyróżni, to dostanie szansę od Maaskanta.Nawet teraz 2 lub 3 graczy Młodej Wisły pojechało na zgrupowanie seniorskiej Wisły jako nagroda za dobrą grę, ale nie wymagajcie tego by wprowadzał ich do składu z urzędu.Jeśli wygrają rywalizację z naszymi dorosłymi piłkarzami, to ok, ale póki co zaufajcie sztabowi trenerów, którzy obserwują tych chłopaków prawie dzień w dzien i mają większą wiedzę doświadczenie w prowadzeniu drużyny.
Jeśli Wisła ma sobie wychować graczy, to musi stworzyć od podstaw szkółkę, która będzie w zależności od wieku odpowiedniu przygotowywała gracz, a nie bazować na młodych zawodnikach ściąganych z całej Polski, bo Ci w większości zwyczajnie mają zajebiste braki w wyszkoleniu.
Ludzie wszędzie są tacy sami, napewno są talenty, ale co z tego, skoro sa marnowane.Polacy nie umieją trenować, dlatego trzeba ściągnąć specjalistów z europy zachodniej i bazować na ich metodach szkoleniowych.
Legia stworzyła sobie 10 lat temu akademię , w młodej ekstraklasie zajął 2 mejsce i co?Grają w seniorskiej młodzi wychowankowie.Coś tam słychać o Rybusie, Wolskim.A reszta?
|
No i właśnie tu jest pies pogrzebany - NIE WAŻNE ktore miejsce zajma! Tu nie chodzi o wynik tylko o rozwijanie sie. Nie mówie tu konkretnie o ME ale ogólnie o juniorach itp. Wynik sie nie liczy. Tak jak mówił Mirek Szymkowiak ( słowa zmieniłem sens ten sam ) : u mnie w szkółce wynik nie gra roli, liczy sie to aby młodzi bawili się piłka.
Kucharczyk, Błaszczu, Lewandowski, Małecki i paru innych by się znalazło - młodzi zdolni kupieni w wieku 1X lat. Warto szukać bo można trafić na takiego gracza i na nim zarobić w przyszłości.
Co do systemu szkolenia się zgadzam. Nie ma go.
Legia coś w tym kierunku robi i popatrzcie że już ma z tego jakieś efekty : Kucharczyk, Borysiuk, Wolski.
My też musimy zacząć bo narazie wszystko jest na odp****.
Ciekawe kiedy powstaną boiska treningowe i akademia z prawdziwego zdarzenia? Hmm Panie Basałaj?