spartan napisał(a):

Odłożę, na chwilę, na bok sympatię jaką darzymy Śląska. Jego sukces jest akurat naszą porażką. Nie udało się aby Tauron kiedyś na dłużej zadomowił się w siatkarskiej Wiśle i nie udało się (bardzo prawdopodobne, że nawet tego nie próbowano ale to akurat byłoby jeszcze większym błędem i porażką) przyciągnąć takiego sponsora dla futbolistów.
Z Tauronem w ogóle jest dziwna sytuacja. Długo ważyło się gdzie będzie zarejestrowana firma w Krakowie czy Wrocławiu (a od tego zależy w gdzie będą wpłacane niebagatelne podatki) w ostateczności zdecydowano, że firma zostanie "zameldowana" w Krakowie ale dyrekcja będzie się mieściła we Wrocławiu. Salomonowe rozwiązanie ale to jednak tam chyba lepiej potrafię wykorzystać pewne sytuacje.
|
Na jednym z wiślackich portali czytałem jakiś czas temu, że Tauron był blisko umowy sponsorskiej z Wisłą i zdecydowanie wolał nasz klub od Śląska (z całym szacunkiem, ale to dużo bardziej medialna marka) ale musiał podpisać sponsoring właśnie ze Śląskiem na osobiste i bezwarunkowe polecenie Grzegorza Schetyny. Biorąc pod uwagę specyfikę tej firmy (z tego co pamiętam wciąż większościowy udział państwa) i zaangażowanie Grzegorza w sport we Wrocławiu wersja jak dla mnie bardzo prawdopodobna... i bardzo mi się ona z wielu powodów nie podoba.