Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Teqcontroller
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: UK/ Energy2000

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14438
Stary 11.07.2011, 15:21
http://www.sport.pl/pilka/1,70997,99..._Gazety__.html

JW i jego wypociny....

Uważa pan, że Polonia mimo ostatnich osłabień jest najsilniejsza kadrowo?

- Myślę, że tak. Od Lecha, Legii na pewno jesteśmy silniejsi.

A od broniącej tytułu Wisły?

- Też.

Wisła ma holenderskiego trenera - Roberta Maaskanta. Powiodło mu się, choć na początku też - jak Theo Bosowi, który krótko pracował w Polonii - nie szło najlepiej. Ale został na stanowisku. Pan też przy zatrudnianiu Bosa był zachwycony holenderską szkołą.

- Gdyby w Wiśle grali sami Polacy, to Maaskant poległby tak samo jak Bos, chyba że ma odmienny charakter. Polscy piłkarze mają inną mentalność niż ci z Zachodu. Bos i jego kolega przegrali to na poziomie ludzkim, stracili kontakt z grupą. To był początek ich końca. Przewaga Wisły polega na tym, że ma dwóch czy trzech polskich piłkarzy, a reszta grała w klubach zachodnich. Maaskant łatwo do nich dociera.

Pan sprowadza przede wszystkim Polaków...

- Jest parę powodów. Nazwa "Polonia" do tego mnie zobowiązuje. Jeżeli mieszkam w Polsce, pracuję dla tego kraju, to wolę pomagać chłopakom jak Mierzejewski, a nie kreować na gwiazdy takich, którzy nie wiadomo skąd przychodzą. Przyznaję, że polscy piłkarze są drożsi, ale mam do nich sentyment. Zagraniczny zawodnik musi być o stopień lepszy od naszego.

Mierzy pan w mistrzostwo Polski czy udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów?

- Myślę o Lidze Mistrzów. Co to za satysfakcja z mistrzostwa Polski? Jeśli jeszcze zdobylibyśmy je byle jak, jak w tym roku Wisła? To nie jest drużyna, która może wejść do LM. Turcy, kupując Mierzejewskiego, mówili mi, że są krok przede mną, bo od LM dzielą ich dwa mecze, i prosili, żebym pozwolił im wykonać następny. Jeśli awansują, dostaną 15 mln euro bonusu. To również nasz cel. Będziemy wzmacniać zespół. I w grudniu, i za rok przyjdą nowi zawodnicy, bo w obecnej kadrze na pewno znajdzie się kilku, którzy nie spełnią oczekiwań. Mamy grać na dużym stadionie, nie chcemy być klubem zaściankowym. Nie zamierzam też postępować jak większość moich kolegów z innych klubów, którzy od razu sprzedają wyróżniającego się piłkarza, jeśli tylko ktoś da za niego milion euro. Gdybym miał czterech Mierzejewskich, tobym żadnego nie sprzedał, bobym wiedział, że gra nie będzie rozłożona na jednego zawodnika, ale na czterech. Wiedziałbym, że mam gwarantowane wejście do LM.

Dobry jest
Ostatnio edytowane przez Teqcontroller : 11.07.2011 o godz. 15:29.
"JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"


Odpowiedz cytując