Wyświetl pojedynczy post
Misha[Pl]
Member
 
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#881
Stary 09.07.2011, 13:06
Birsa napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie z ustawieniem 4-4-2 to powinno wyglądać tak:
--------------Biton---Genkov
----Iliev--------Melikson---------Małecki
----------------Sobolewski----------------
-----Diaz--Chavez--Jaliens--Jovanovic
------------------Pareiko------------------

Ewentualne zmiany: Diaz ---> Pajic, Jovanovic--->Lamey, Sobol---> Wilk, Iliev ----> Kirm
Dla mnie temat Boguskiego i Garguły w pierwszej jedenastce jest skończony...
Jak już było powiedziane: całe szczęście że to nie forumowicze układają taktykę Wisły.
ŻADNA drużyna na świecie nie gra z 5 stricte ofensywnymi zawodnikami. Niektórzy podają przykład Barcelony. Ale to nie prawda. Barcelona gra systemem 4-3-3 dokładnie takim samym jaki preferował Maaskant na początku sezonu. W środku pomocy grają jednym defensywnym (Busquets) jednym ofensywnym (Iniesta) i łącznikiem operującym pomiędzy nimi (Xavi). Jak ktoś uważa że Xavi jest ofensywnym pomocnikiem to gratuluję wnikliwej obserwacji. Gra on na takiej pozycji jak u nas grali Jirsak i Sivakov. Proponuję obejrzeć jakiś mecz Barcelony i skupić się na grze Xaviego. Gdy Barca się broni (rzadko ale zawsze) Xavi gra jak defensywny pomocnik i to bardzo dobry DP - ma masę odbiorów, gra bardzo agresywnie i niesamowicie się ustawia. W grze ofensywnej też nie zapędza się w pole karne przeciwników. Jak zdobywa jakieś bramki to raczej z za pola karnego. Więc jak widzicie nawet Barcelona nie gra tak jak byście chcieli żeby grała Wisła. A jest to chyba najbardziej ofensywnie grająca drużyna w Europie. Jak byśmy zgrali w europejskich pucharach takim systemem jak powyżej to byłaby miazga. Tracilibyśmy po 2, 3 bramki na mecz po samych kontrach.
Co do sytemu 4-4-2 to i owszem jest stosowany do dzisiaj ale zawsze z dwoma defensywnymi pomocnikami w składzie. I co może niektórych zaskoczy jest to bardziej defensywany system niż 4-3-3. 4-4-2 grał np Skorża. Nie myliłbym też systemu 4-3-3 z 4-5-1. Są to bardzo podobne systemy ale w 4-3-3 środkowi pomocnicy są ustawieni w linii (DP - ŚP - OP) a w 4-5-1 w trójkącie (DP - DP - OP).
Odpowiedz cytując