Cóż…
Jak to mówi stare polskie przysłowie – „pierwsze cioty za płoty”.
Niestety Jagiellonia, której ranking dał w tym roku rozstawienie nie tylko w I rundzie kwalifikacji do LE ale i w II rundzie już jest za płotem.
Proponuje zapomnieć o tym co się stało. To już za nami tym bardziej, że na podstawie I rundy nie można nic powiedzieć o szansach na tegoroczny wynik Polski w rankingach.
Ciągle mamy w grze 3 kluby. Ciągle więc mamy szanse na 3 kluby w III rundach kwalifikacji czyli tyle ile miało najlepsze na koniec rozgrywek Państwo w III rundzie kwalifikacji spośród z tych któe zaczynały z 4 klubami
Póki co ranking wygląda następująco.
Zmiane jaka dokonała się w rankingu obrazuje poniższy wykres
Jak widać :
Miejsca 19 i 20 stały się Polsce bardziej odległe
Ponieważ dwa kraje jeszcze nie zaczęły udziału w rozgrywkach więc Polska już grająca 0,250 w stosunku do nich odrobiła i stąd tez zmniejszenie dystansu do miejsc 21 i 22.
Pozostałe kraje przed rozpoczęciem rozgrywek zajmujące miejsca 24-28 zmniejszyły dystans do Polski przy czym jeden z nich na tyle skutecznie to robił, że wręcz Polske przegonił.
Polska ciągle ma szanse na dobry wynik w tegorocznych rozgrywkach. To co warunkuje osiągnięcie dobrego wyniku to awans do grupy. W zeszłym roku WSZYSTKIE PAŃSTWA KTÓRE ZAJĘŁY MIEJSCA POWYŻEJ 25 W RANKINGU MIAŁY CO NAJMNIEJ 1 KLUB W GRUPIE.
O rankingu klubowym póki co pisać nie będę choć to dla każdego klubu najważniejszy ranking. Po prostu 0,250 pkt zdobyte w I rundzie dało Wiśle 0,050.
I jeszcze jedno. Ile Polska zdobedzie w rundach kwalifikacyjnych i dokąd dojdą polskie kluby o ile wygrywać będą w dwumeczach te rozstawione ?
Zgodnie z zasadą rozstawiony wygrywa nierozstawiony przegrywa w kwalifikacjach zdobędziemy w kwalifikacjach 1,250 pkt.
Państwo, które w zeszłym sezonie zdobyło by 1,250 pkt osiągnęłoby 39 wynik...
Oczywiście zdobywając jedynie 1,250 spadniemy na 28 miejsce. Oby polskie kluby, które będą nierozstawiane miały szczęście w losowaniu. Bez tego szczęścia po prostu pewne będzie ich wyeliminowanie przez jakieś Atletico Madryt albo inne Fuhlam