Wyświetl pojedynczy post
Charlie
Senior Member
 
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50125
Stary 07.07.2011, 15:01
willow napisał(a):Wyświetl post
Nie ma ściśle określonego ustawienia, co z resztą podkreślił sam Maaskant.
I to nie jest tak, że dawniej się grało tak, a teraz inaczej.
Ustawia się sposób pod przeciwnika i zawodników, których się ma.
To nie prawda, że 10 lat temu dominowało 4-4-2, a teraz 4-3-3.
Wszystko jest płynne na boisku, liczy się wymienność pozycji i szybkie przejście od jednego ustawienia do drugiego, w zależności od sytuacji na boisku.

Z resztą, często się zdarza, że jeśli jedna drużyna zaczyna 4-4-2, to druga płynnie przechodzi w 4-3-3 bądź 4-5-1.
Ja akurat bardzo lubię oglądać ligę francuską i tam jest to często praktykowane.
Myśl taktyczna wciąż ewoluuje, więc twierdzenie, że teraz nie gra się inaczej niż 10 lat temu jest dziwne.
Wiadomo, że płynność i wymienność pozycji jest ważna, ale nie zmienia to faktu, że obecnie w odróżnieniu od tego co było pare(naście) lat temu dominuje ustawienie z trójką środkowych pomocników (2 defensywnych i rozgrywający, lub defensywny, środkowy i rozgrywający) i trójką napastników, z których wyróżniamy jednego środkowego i dwóch bocznych (i to już od nich zależy czy grają bardziej jak napastnicy, czy jednak bardziej przypominają klasycznych skrzydłowych). Ja Ci na obecną chwile moge zagwarantować, ze w żadnym meczu Wisły od pierwszej minuty nie zobaczysz ustawienia:
Sobolewski
Małecki Melikson Iliev
Genkov Biton

Ewentualnie jak bedziemy zmuszeni gonić wynik, ale na początku nie ma szans na to.
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując