krzysiek92 napisał(a):

|
ktoś wyjaśniłby mi łopatologicznie.. gdzie i w jaki sposób załatwić sobie NIP i jaki jest termin oczekiwania...
|
Idziesz do Urzędu Skarbowego, który odpowiada za dzielnicę w której mieszkasz, jeśli jesteś "zwykłą" osobą fizyczną, to znaczy nie prowadzisz żadnej działalności to wypełniasz formularz NIP-3 i za około 10-14 dni przychodzi Ci pocztą potwierdzenie z numerem NIP. Z dokumentów które wypada posiadać przy zakładaniu NIP-u to potrzebny będzie dowód i ewentualnie nr Twojego konta bankowego jeśli chcesz otrzymywać zwrot podatku na konto, a nie przez pocztę.
Druk, który dostaniesz w urzędzie i będziesz musiał wypełnić wygląda tak:
http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki...nip3_05.01.pdf