arytmetyk napisał(a):

|
Sorry, mieszkam w centrum, nie raz muszę pół godziny miejsca szukać do zaparkowania bo wszystkie pozajmowane przez samochody na nie-krakowskich blachach. To bardzo dobra decyzja bo w gruncie rzeczy Krakusów to nie dotyczy, mieszkańcy dalej mają abonamenty.
|
ale jakk ci niekrakusi przyjeżdżaja ,robią zakupy i dają zarobic krakusom to jest ok?jesteśmy mastem żyjącym w dużej mierze z turystów i powinno się robić wszystko by wlaśnie im ulatwić życie,a nie utrudniać.druga sprawa.nie wiem czy wiesz,ale miejscowości podkrakowskie swój powiat maja w Krakowie i to- można powiedzieć- w centrum,więc załatwiając różne urzędowe sprawy do tegoż Krakowa muszą przyjechac.trzecia sprawa mieszkaniec Tyńca albo Cła też jest Krakusem i on abonamentu nie będzie miał.zresztą idąc Twoim tokiem rozumowania np w Kryspinowie mieszkaniec Skawiny,Zabierzowa i np Krzeszowic powinien płacić symboliczną opłatę za parking(powiat krakowski) natomiast samochody z blachami KR powinni miec opłaty parokrotnie większe...dojdziemy do paranoi w ten sposób.wiele osób przyjeżdża poza tym do centrum nie dlatego,że ma taki kaprys,ale dlatego że musi.urzędy,szpitale itp.i proszę cię nie wspominaj o komunikacji miejskiej bo tak naprawde nie ma o czym mowić tym bardziej gdy co jakis czas pojawiają sie, pomysły by busy nie dojeżdżaly do centrum.im dalej odsuniemy je od centrum tym mniej ludzi nimi bedzie jeździć i przesiądzie sie na samochody.