Wyświetl pojedynczy post
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50115
Stary 06.07.2011, 22:54
Charlie napisał(a):Wyświetl post
Fajnie, tylko to było prawie 10 lat temu. Tak jak pod koniec lat 90 dominowało 3-5-2, potem 4-4-2, a teraz najpropularniejsze jest 4-3-3. I kluczowe jest zagęszczenie środka pola, przez co często gra się dwójką stricte defensywnych pomocników, lub jednym defensywnym, a jednym środkowym (tak to wygląda u nas kiedy grają np. Sobol i Jirsak). Ale tak, że w środku gra DPŚ i rozgrywający, a przed nim dwóch wysuniętych napastników to już rzadkość.
Nie ma ściśle określonego ustawienia, co z resztą podkreślił sam Maaskant.
I to nie jest tak, że dawniej się grało tak, a teraz inaczej.
Ustawia się sposób pod przeciwnika i zawodników, których się ma.
To nie prawda, że 10 lat temu dominowało 4-4-2, a teraz 4-3-3.
Wszystko jest płynne na boisku, liczy się wymienność pozycji i szybkie przejście od jednego ustawienia do drugiego, w zależności od sytuacji na boisku.

Z resztą, często się zdarza, że jeśli jedna drużyna zaczyna 4-4-2, to druga płynnie przechodzi w 4-3-3 bądź 4-5-1.
Ja akurat bardzo lubię oglądać ligę francuską i tam jest to często praktykowane.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując