willow napisał(a):

Proszę bardzo:
Strąk, Uche, Szymkowiak, Kosowski - Żurawski, Kuźba. Schalke - Wisła 1:4
jedyny defensywny to Strąk.
Wbrew pozorom często się tak gra
|
Fajnie, tylko to było prawie 10 lat temu. Tak jak pod koniec lat 90 dominowało 3-5-2, potem 4-4-2, a teraz najpropularniejsze jest 4-3-3. I kluczowe jest zagęszczenie środka pola, przez co często gra się dwójką stricte defensywnych pomocników, lub jednym defensywnym, a jednym środkowym (tak to wygląda u nas kiedy grają np. Sobol i Jirsak). Ale tak, że w środku gra DPŚ i rozgrywający, a przed nim dwóch wysuniętych napastników to już rzadkość.