...:::Tomo:::... napisał(a):

|
Włączam komputer o godzinie 8 rano, a zegarek wskazuje w komputerze np. godiznę 16 i datę wczorajszą. Tak codziennie muszę ustawiać czas. Co się dzieje ? wie ktoś jak temu zaradzić ?
|
Najprawdopodobniej wyczerpała Ci się bateria podtrzymująca CMOS. Najczęściej zdarza się to co 2-3 lata. Jeżeli się znasz na tym choć trochę, trzeba rozkręcić komputer i na płycie głównej znajdziesz gniazdo baterii. Bateria najczęściej ma kształt okrągłej pastylki, jest podobna lecz większa od tych stosowanych w zegarkach.