siekierski napisał(a):

Pytanko
Słyszałem, że aby przystąpić do egzaminu na kat. B, należy mieć ukończone 18 lat, ale:
Interesuje mnie to co w nawiasie. Z tego wnioskuję, że jednak nie trzeba mieć tych 18 lat, chyba że chodzi o kat B1.
|
Jeśli zapisujesz się na prawo jazdy NIE musisz mieć ukończonych 18 lat, ALE urodziny musisz mieć w odpowiednio niedługim czasie (nie pamiętam teraz czy był to miesiąc, czy trochę więcej). Mówię tu oczywiście o kategorii B. Wiadomo, nikt nie posadzi Cię od razu za kółko, najpierw masz wykłady teoretyczne, które trochę trwają. Najlepiej zapytaj u jakiegoś instruktora, ale fakt faktem, że tej osiemnastki nie musisz mieć ukończonej
Edit: zasięgnąłem języka - na kurs możesz zapisać się na 3 miesiące przed urodzinami, bez ukończonej 18 możesz jeździć i chodzić na wykłady, ale do egzaminu nie podejdziesz