Albo mniejszy i jak dla mnie ładniejszy Samsung Wave S8500 (3,3') albo S8530 (3,7'). Z tym ze to jedynka ma superamoleda. Mam od ponad roku pierwszą generację, fon naprawdę kozacki jak za tą cenę. Metalowa obudowa, szkło hartowane na wyświetlaczu którego nie sposób zarysowac. Dla mnie ma wszystko co powinien mieć, dobra jakosc rozmów, ekran pojemnościowy na którym pisanie jest przyjemne, swietny aparat(przezajebista kamera - 720p) ,wifi, 3g, gps , nie mówiąc juz o jakichs pierdołach typu radio czy rozpoznawacz piosenek. System - BadaOS - ok, mniej aplikacji niz na android czy na iOS, ale dla mnie to nie jest wada, jak kogos podnieca granie na telefonie to niech sobie kupi psp. Co oczywiscie nie znaczy że wielu użytecznych aplikacji czy gier nie ma, ale są w większości płatne(tak jak zresztą w istore czy android market). Choc można się tez pobawic piracenie

Wave dziś ma niewiele konkurentów na rynku a w swojej półce cenowej tym bardziej.