Wyświetl pojedynczy post
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49880
Stary 04.07.2011, 17:30
milosz napisał(a):Wyświetl post
Sprzedawać zawsze będzie można, ot teraz Małecki, Melikson czy Chavez.To że są nadal w drużynie napawa optymizmem.
A co do reszty to pełna zgoda. Najpierw musi być sukces sportowy (choćby doraźny). Po takim sukcesie można sprowadzać "gwiazdy". W tym i Polaków.
Przy Chavezie nie wiem, czy te 40%, 60% czy ile tam procent nie sprawia, że jego sprzedaż jest nieopłacalna.

Napiszę to po raz kolejny. Śmiem twierdzić, że gdyby były rezerwy to doczekalibyśmy się teraz kogoś kto już mógłby pukać do pierwszej jedenastki (z naszej młodzieży). Młoda Ekstraklasa jest na słabym poziomie. Gdzieś tak na poziomie 3-4 ligi. Rezerwy mogłyby chyba grać maksymalnie dwie klasy niżej. Do takiej drugiej ligi wypożyczamy zawodników. Sądzę, że przy tak wyrównanej kadrze jak teraz mamy możnaby było śmiało powrócić do tego pomysłu. Wtedy w MESA graliby zawodnicy 16,17 i 18 letni. Ci najzdolniejsi z MESY i trochę starsi, a także ci co nie mieszczą się w kadrze meczowej graliby co tydzień w 2. lidze. Zawodnicy z szerokiej kadry muszą być w rytmie meczowym. Tak samo te "młode talenty" się zmarnują w MESIE. Oni muszą grać na wyższym poziomie, mecze w dorosłej piłce. Tak nie znajdziemy kolejnego Błaszcza, Brożków, Małeckich. Jak nie ma rezerw to trzeba jak największą liczbę tych młodych zdolnych wypożyczyć.
Odpowiedz cytując