skeba napisał(a):

Mierzejewski 25 lat - Przejście za 5 mln euro
Błaszczykowski 22 lata - Przejście za 3,5 mln euro
Chodzi mu chyba o to, że nasi nie potrafią się targować. Błaszczykowski był młodszy od Mierzejewskiego, lepiej rokował - na dodatek grał w lepszym klubie, niż Polonia, a mimo to oni wyciągnęli o wiele więcej.
Gdyby padła oferta - 3 mln euro za Meliksona, to myślę, ze by w Wisle juz nie pogral.
|
Dokładnie...
Ale niestety, Wojciechowski dopiero wszedł [wchodzi] w piłkę więc jeszcze dużo nie stracił i stwierdził, że on w cale nie musi się pozbywać Mierzejewskiego. A skoro tak to sobie czekał spokojnie na naprawdę satysfakcjonującą go ofertę. Z p. Cupiałem jest trochę inaczej.
Dodatkowo:
1. Niemcy to nie Turcy. Jakbyśmy krzyknęli wtedy tyle za Kubę to mogłoby się skończyć na tym, że Niemcy poszukaliby sobie takiego Błaszczyka gdzieś indziej. Dla nas- spoko, ale dla Kuby chcącego się rozwijać- już nie bardzo.
2. Kilka lat minęło, ale zmiany w płaceniu są spore. (a jak w grę wchodzi postać pana JW to już w ogóle)
Widać to najlepiej na przykładzie naszej "Eklasy".