Wyświetl pojedynczy post
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13074
Stary 01.07.2011, 23:45
wislak68 napisał(a):Wyświetl post
O ile dobrze rozumiem to pokazany w diagramie "ZUS" to jest ta część składki społecznej którą płaci pracodawca. Jest to więc koszt pracodawcy ale z punktu widzenia pracownika ta kwota nie jest częścią jego wynagrodzenia. Dlatego moim zdaniem, jeśli mówimy o pokazaniu jaka część dochodów pracownika jest konsumowana przez podatki to należałoby tę kwotę wyłączyć z tej analizy.
Dlaczego?

Przecież pracodawca płaci za ZUS pracownikowi z tego, co ten pracownik wypracuje - inaczej musiałby dokładać z własnej kieszeni.