willow napisał(a):

Mam nadzieję, że to podkoloryzowana propaganda sukcesu, mająca na celu większe zmobilizowanie piłkarzy i ew. większą sprzedaż biletów.
Bo umówmy się, nie "zostały spełnione wszystkie warunki" i absolutnie nie "mamy potencjału", by grać w Lidze Mistrzów.
Na razie brak potwierdzenia wszystkich transferów, ale można te przymiarki ocenić pozytywnie. Po za Lamey'em, o którym nic nie da się powiedzieć to reszta wygląda nieźle. Czyli:
1. wykupienie Chaveza, który się sprawdził
2. możliwe pozyskanie Jovanovica, który CV ma imponujące jak na dość młodego zawodnika
3. możliwe wypożyczenie Nuneza - daje duże możliwości gry na lewej obronie i skrzydle, pozycjach do tej pory słabo obsadzonych
4. możliwe wypożyczenie Diaza - zwiększenie rywalizacji na lewej obronie + opcja w środku pola na pozycji defensywnego pomocnika
5. pozyskanie Iliewa - zawodnika, który zwiększa naszą siłę ofensywną i wpłynie stymulująco - zarówno na Kirma, jak i Małeckiego
6. możliwe pozyskanie Bitona - CV ma dobre, obiecujący napastnik dający dodatkowe możliwości w grze ofensywnej
Naprawdę, jak na wcześniejsze lata wygląda to bardzo obiecująco. Faktycznie, na wszystkie pozycje możemy mieć po 2 w miarę równorzędnych piłkarzy. Ale mam nadzieję, że LM nie jest podstawowym celem, bo potencjał to mamy najwyżej na fazę grupową LE. Ewentualny, szczęśliwy awans do LM należałoby traktować jako dodatkowy bonus.