Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4433
Stary 30.06.2011, 21:24
kriswisla napisał(a):Wyświetl post
Posłuchaj gdy jestem na meczu to gówno mnie obchodzi mgła ,90 rocznica czy inne patriotyczne uniesienia,w dupie to mam bo ja przychodze kibicowac Wisle a nie czcić kolejne wielkie uniesienia patriotyczne bo od tego to sa inne imprezy.
Naprawde dramat jesli gośc -podajacy się za 40-sto kilku latka pisze takie rzeczy (rozumuję że jako kibic Wisły prawicowiec, bez przeszlości komunistycznej). Niestety jest to efekt braku wychowania patrotycznego, braku odpowiednich wzorów- klasyczny bezideowiec pokazujacy tumiwisizm.
A stadion to jak najbardziej miejsce na patriotyczne uniesienia. Trzeba młodym ludziom na stadionach pokazywać że byli kiedyś ludzie którzy gineli za to żeby tacy jak my mówili po Polsku, w swoim wolnym kraju.I trzeba to pokazywac tym którzy teraz twierdzą że maja to w dupie- bo zarabiaja parę groszy ,stać ich na używanego grata sprowadzanego od niemiaszków, maja komórę a w weekend zapodaja grilla i parę browarów, śmiejąc się z jakigos tam Kaczora który spadł 10.04 zeszłego roku

kriswisla napisał(a):Wyświetl post
Gdy chodziłem na Wisłę w latach 80-tych to mniej było agitacji za solidarnoscia na trybunach niz teraz wszelakich transparentów i opraw rocznicowo-politycznych to po pierwsze.Po drugie jestem za oprawami ,za wyjazdami za normalnoscią ale za takimi które pokazują wielkosc naszego klubu ,kibiców którzy mu są wierni.
To może wtedy były agitacje na cześć PZPR ? czy był też tumiwisizm?pytam bo ja na R22 chodze od 91' wiec pewnie niedouczony w naszej historii jestem
A na Wiśle to w ostatnich 10-15 latach miałes całą KUPE opraw patriotycznych czy rocznicowych. Po prostu jedna za drugą

kriswisla napisał(a):Wyświetl post
Co do protestów i ich różnych propozycji , form które tu padają mam mieszane odczucia.Protest bojkotu przychodzenia na stadion oraz namawiania innych do tego to tez nie najlepszy pomysł.W odniesieniu do ostatnich informacji z SKWK odnosnie glosowania na temat wyjazdów,jezeli okaze sie ze nasz klub glosowal za to moja propozycja jest najdzwyczajnie prosta.Nie kupujmy karnetów ,przychodzimy na mecze ,robimy ostra jazde z bluzgami tak zeby co druga kolejke zamykali stadion, gdyby wiecej klubow tak robilo bylby w pewnym momencie precedens gdy w czasie rozgrywania którejs tam kolejki kilka meczow bylo bez publiki i tak na okragło,na pewno odbilo by to sie szerszym echem w Polsce i za granica i zwróciło uwage szerszej opinii na ten temat.Poza tym wykorzystac kampanie reklamowe politykow ,zadawac im niewygodne pytania i robic manify na ich spotkaniach z wyborcami tak zeby bylo glosno o co walczymy.I jeszce tak troche panowie lekkiego przecieku z GK policji w Krakowie od samego guru pana W.D mojego znajomego którego znam jeszcze z lat dzieciecej zabawy na osiedlu bo mieszkalismy blok w blok i grywalismy czesto w pile,deryktywy z centrali sa takie ze lapac ,pacyfikowac ale dyskretnie wyplenic,wyrwac chwasty i wybic im z głowy poprzedni model dopingu.Donek bedzie dazyl do tego caly czas i nie odpusci a kto ma inne zdanie to niech zapomni o awansach, przywilejach w aparacie politycznym i urzedach publicznych.Cisnienie jest duze na akcje kibic i niestety trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.Dlatego jedyne co musza straty finansowe odczuc kluby,telewizje ,sponsorzy moze wtedy oni sami zaczna cos robic w tym temacie .I jeszcze jedno w luznej rozmowie jak sie przed tym bronic powiedział mi tylko tyle ze musial by sie zmienic chyba rzad,a co do osob wylapywanych i stawianych przed sadem w kontrowersyjnych sprawach to stowarzyszenia musiałyby sie dogadac i wynajmowac dobrych adwokatow do obrony tak zeby po prostu wygrac pare spraw i tym samym osmieszac rzad ,żądajac przy tym odszkodowan np. na rzecz domów dziecka czy innych fundacji
Naprawdę żadnego newsa nie podałeś- średnio domyślny czlowiek widzi jaki jest plan premiera i jego MSW. Ubicie kibiców to upieczenie 2 pieczeni przy jednym ogniu . Raz że w świadomości wyznawców T(usk)V(ision)N(etwork) czy GW - kibic to bandyta wiec jest taki szeryf który z nimi zrobi porządek,plusując do tego przed wyborami. Dwa że dla obecnej władzy kibic to prawicowiec ,potencjalny wyznawca sanacji lub endecji - wizji silnej i niepodleglej Polski- a taka wizja jest w sprzeczności z przekupnymi kur.ami które robia biznes wyprzedając co mogą, ustawiając się na wysokich stanowiskach etc.
I owszem że żeby się to zmienilo to musza się zmienić rządy ale chyba nikt nie wierzy w to że SLD czy PSL coś by zmieniło. A Kaczor to przecież "samo zlo" dla wielu młodych. Nie do końca wiedzą czemu ale tak jest.
A tu potrzeba jedności kibiców a nie gadania że najważniejsza jest Wisła a resztę mamy w dupie. Dla widzewiaka najwazniejszy jest Widzew, dla pyrusa Lech,dla wroclawianina Śląsk a dla warszawiaka Legia czy Polonia a jednak robili protesty których na R22 zabrakło a przynajmniej zabrakolo zgody na trybunach co do niej. A też tam mogli powiedziec że pier...lą protest bo graja ich kopacze. Na Lechu mogli mówić też że pier...lą powstańców wielkopolskich a na Śląsku że mają w dupie zamordowanych dowódców Akowskich, w innych akcjach Legia czy Lechia. Jednak tego nie zrobili i chwała im za to bo okazali się kimś wiecej niz tylko kibicami lokalnymi - okazali się polskimi patriotami z których należy być dumnym
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując