Heh co powiecie o nowych przepisach kadrowych narzuconych dziś przez PZPN -
http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Ek...wiadomosc.html
W skrócie - maxymalnie 17 piłkarzy może pochodzić z za granicy (tj nie grali w wieku juniorskim w polskiej lidze)
zgodne z transfermatkt w Wiśle gra obecnie 12 takich piłkarzy + Jovanović Nunes Diaz = 15 Czyli możemy sprowadzić jeszcze maxymalnie 2ch obcokrajowców.
Nie ma co Wisła jest w dość nieprzyjemnej sytuacji - albo zaczie kupować Polaków albo muis się pozbyć części obcokrajowców. 17 piłkarzy to nie małao - praktycznie to cała taka pierwsza kadra nie licząc kilku uzupełnień, ale zawsze wymusza na klubach przynajmnej rozglądanie się za talentami z Polski.
A pamiętam jak z tydzień temu wyśmiewano się ze mnie że takich przepisów nie mogą dać.
Mogą - Dają - Jest pięknie
Edit: sorry pospieszyłem się przepisy podobne juz były - zmiany dosć kosmetyczne :
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...ostcount=14390
Główna zmiana to z 2 na 3 wychowanków własnego klubu
Nie zmienia to faktu ze mamy juz tylko 2 miejsca dla obcokrajowców - po przyjściu Bitona tylko 1.