Wyświetl pojedynczy post
Angmir
Senior Member
 
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49520
Stary 30.06.2011, 18:35
Heh co powiecie o nowych przepisach kadrowych narzuconych dziś przez PZPN - http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Ek...wiadomosc.html

W skrócie - maxymalnie 17 piłkarzy może pochodzić z za granicy (tj nie grali w wieku juniorskim w polskiej lidze)

zgodne z transfermatkt w Wiśle gra obecnie 12 takich piłkarzy + Jovanović Nunes Diaz = 15 Czyli możemy sprowadzić jeszcze maxymalnie 2ch obcokrajowców.

Nie ma co Wisła jest w dość nieprzyjemnej sytuacji - albo zaczie kupować Polaków albo muis się pozbyć części obcokrajowców. 17 piłkarzy to nie małao - praktycznie to cała taka pierwsza kadra nie licząc kilku uzupełnień, ale zawsze wymusza na klubach przynajmnej rozglądanie się za talentami z Polski.

A pamiętam jak z tydzień temu wyśmiewano się ze mnie że takich przepisów nie mogą dać.

Mogą - Dają - Jest pięknie


Edit: sorry pospieszyłem się przepisy podobne juz były - zmiany dosć kosmetyczne :
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...ostcount=14390

Główna zmiana to z 2 na 3 wychowanków własnego klubu

Nie zmienia to faktu ze mamy juz tylko 2 miejsca dla obcokrajowców - po przyjściu Bitona tylko 1.
Ostatnio edytowane przez Angmir : 30.06.2011 o godz. 18:46.
Odpowiedz cytując