|
Banita
Offline
|
|
Cytat:
"Dziennik Polski": Tylko część umów z odroczonym terminem płatności trzeba wliczyć do długu Krakowa - zadecydowała wczoraj Regionalna Izba Obrachunkowa. Oznacza to, że Kraków będzie mógł wziąć kolejne kredyty, dzięki którym odzyska płynność finansową.
RIO uznała, że do długu Krakowa trzeba wliczyć tylko część umów z odroczonym terminem płatności, na kwotę 70 mln zł. To korzystna dla gminy decyzja, ponieważ spór dotyczył 260 mln zł. - Konsekwencje tej decyzji są takie, że Kraków nie przekroczy limitu 60 proc. zadłużenia i prawdopodobnie będzie mógł pozyskać 300 mln zł z obligacji - mówi Mirosław Legutko, rzecznik RIO. Teraz Kraków ma jeszcze ok. 80 mln zł zapasu do osiągnięcia granicy dopuszczalnego zadłużenia.
Z decyzji RIO cieszy się magistrat. - Dla nas to oznacza, że skończą się problemy z płynnością, będziemy mogli zaciągać kredyty i kontynuować inwestycje - mówi Małgorzata Okarmus, dyrektor Wydziału Budżetu Urzędu Miasta. Kraków będzie mógł zdobyć 300 mln zł z obligacji. Wcześniej zgodziła się już na to Rada Miasta, ale pozyskanie pieniędzy mogła zablokować decyzja RIO.
|
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html
|
|