Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3342
Stary 30.06.2011, 08:17
Sobiech na testach medycznych w Hannoverze.

Ciekawe jak ta młoda polska dwójka, czyli Sobiech i Klich, poradzi sobie w Niemczech, szczególnie że idą do czołowych klubów Bundesligi - nawet jeśli Wolfsburg był w poprzednim sezonie w kryzysie i ledwie się utrzymał, kadrowo są nadal zdolni do walki o pierwszą piątkę.

Życzę im tego, żeby to były transfery podobne do Peszki, Lewandowskiego czy Kuby, chociaż łatwo nie będzie, bo oni szli do Bundesligi jako zawodnicy, którzy mimo wszystko naszą ligę przerastają, natomiast Klich i Sobiech jeszcze takiego statusu u nas nie mieli.

Co ciekawe Hannover w ostatnich dwóch latach kupił dwóch napastników:

Mohammed Abdellaoue - 25 lat, reprezentant Norwegii, poprz. sezon -> 26 spotkań / 10 goli / 1 asysta, 1 mln euro.
Didier Ya Konan - 27 lat, reprezentant WKS, poprz. sezon -> 28 spotkań / 14 goli / 7 asyst, 500 tys. euro.

...tak że Sobiech z tej trójki będzie najdroższy Mimo, że kosztował zaledwie 1,1 mln euro. Trzeba przyznać, że mają nosa do transferów.

Edit:

Ale i tak polskim hitem transferowym tego okienka (pod względem marki klubu do którego ten zawodnik trafi) jest transfer...20-letniego polskiego lewego obrońcy do Borussii Dortmund - uprzedzając pytania, tak, tak, to prawda Chociaż Gasecki pewnie rywalizacji ze Schmeltzerem nie wygra
Ostatnio edytowane przez rw88 : 30.06.2011 o godz. 08:51.
Odpowiedz cytując