1q2 napisał(a):

tylko dla czego Ciebie tam nie ma
|
Przepraszam że nie w temacie, ale w szkole chyba was tego nie nauczyli -
dlaczego
(1.1)
...pytający, używany w zdaniach, w których pytający pyta o przyczynę lub cel jakiejś czynności(1.2)
...względny, używany w zdaniach podrzędnych określających przyczynę lub cel czynności piszemy razem.