Wyświetl pojedynczy post
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49437
Stary 30.06.2011, 00:26
Angmir napisał(a):Wyświetl post
Piękny post.

Z jednym wyjątkiem Beonish może wchwili obecnej jest średnim obrońcą Bundesligi, ale 2-3 lata temu był jednym z najwyżej ocenianych młodych Lewych Obrońców na świecie ( jego talent oceniano na równi z Garethem Balem). Wiadomo - pewnie na wyrost - ale nie jest to byle jaki obrońca.

Kibicom w Polsce po prostu brakuje skali - wiekszosc nie zdaje sobie chyba sprawy jak gigantyczny jest football, jak gigantyczna jest konkurencja na tym rynku, odnosimy się do klasy potęg Ligi Mistrzów, a ludzie nie zdają sobie sprawy jakie gwiazdy potrafią grać w 2giej lidze Niemieckiej czy Angielskiej. I jak wiele potrafią zarabiać nawet średniacy w klubach o których niewiele wiadomo w Polsce jak np Duisburg.
Z drugiej strony depresjonują wartość naszych ligowych graczy do poziomu lig amatorskich jak Litwa czy Łotwa.
Wkoncu dyskusja na poziomie. Napewno Ty jak i poprzednik macie racje. Nasza polityka niepowinna isc w kierunku odgrzewanych kotletow. Diaz jest poprostu za slaby by wzmocnic potencjal naszej druzyny. Jesli chcemy realnie myslec. O LM to musimy kupowac zawodnikow leprzych od tych co posiadamy. Takich za darmo ciezko znalesc bo kazdy dobry pilkarz musi miec swoja cene. Kazdy klub wie kogo posiada i gwiazdy za darmo nie oddadza. Popatrzcie na Maora, swoje kosztowal ale jaka roznice kolo robi. A darmocha jest nijaka, graja bo grac musza lecz wiecej strachu niz pozytku.
Musimy tez uswiadomic sobie ze to co my placimy tak naprawde sa smieszne pieniadze dla sredniej swiatowej klasy pilkarzy. Tylko z takimi jest szansa na pogranie w LM, i powalczyc o 3 max 2 w grupie. Napewno nikomu nie przeszkadzalo by to ze Wisla to klub polski. Jesli placili bysmy tak jak sie wszedzie placi to rownali bysmy do francuskich klubow. W Turcji to zrozumieli, w Rosji to zrozumieli, na Ukrainie tez. Jesli chcesz grac w Europie musisz placic po europejsku. W kazdej profesji placa kilka krotnie wiecej na zachodzie dlatego brakuje nam pielegniarek, lekarzy, specjalistow, rzemieslnikow, pilkarzy. Wszyscy pracuja tam gdyz u nas panuje wyzysk i smieszne wynagrodzenie za ktore ciezko wyzyc.
Czy wogole znacie jakies kluby mistrzowskie z 30 tys widownia, placace tak niskie wynagrodzenia pilkarzom? Szara prawda niestety. Trzeba tworzyc kominy placowe bo jesli ktos zasluguje to sie placi, paranoja zeby kazdy zarabial podobnie . Nigdzie tak niema. Majac firme i pracownikow zawsze najlepszych oplacasz lepiej bo sa poprostu wiecejj dla ciebie warci.
Im szybciej zrozumiemy ze to wina polskich klubow oraz biernosc w inwestowaniu wlascicieli, sprawia gdzie teraz jest nasza pilka. Poprostu jesli niemasz kasy, checi, milosci to niekupuj klubu. Wyrzadzasz mu tylko krzywde. Niech Inny przyjdzie i naprawde zainwestuje kase, pomoze sie rozwinac i stworzy wlasne dumne dzielo. Zyski kiedys przyjda same. Jesli nie to bakrutem nie bedzie , gdyz kase robia inne firmy zarobasa.
Ps: Nie pije tu do pana Cupiala , szacunek dla niego ze wyciagnol nas z bagna. Tyczy sie to do wlascicieli czolowych 4-5 zespolow, ktorzy co rok sa w 100 najbogatszych . Maja mozliwosci i jesli by tylko chcieli....
My juz kilka lat stoimy w jednym punkcie i jesli sie cos niezmieni to postoimy tak kilka nastepnych.
Powód: dodatek
Ostatnio edytowane przez Dariook : 30.06.2011 o godz. 01:31.
Odpowiedz cytując