Wywiad z Sergiejem dla stronki Zbymaka i Maci0sa:
Cytat:
Pierwsza drużyna Białej Gwiazdy przebywa na zgrupowaniu w Holandii,
gdzie szlifuje formę przed walką o upragnioną Ligę Mistrzów.
Nam jednak udało się zamienić kilka słów z bramkarzem Wisły, Sergieiem Pareiko.
Wywiad nie będzie zbyt obszerny bo bramkarzowi między treningami
pozostaje niewiele czasu "dla siebie".
FW.pl - Sergiej, na początku gratulację za zdobycie Mistrzostwa Polski.
S.P - Dziękuję bardzo
FW.pl - Zadomowiłeś się już w Krakowie? Jak się tu czujesz?
S.P - Naprawdę bardzo dobrze. Miasto jest piękne.
FW.pl - Twoja rodzina jest w Polsce czy została w Rosji?
S.P - Dlaczego?Jestem z Estonii, ale kiedy przyjechałem do Krakowa oni przyjechali ze mną.
FW.pl - Miałem na myśli trochę lat spędzonych w Rosji w Tom-ie Tomsk
S.P - Tylko 6 ale zawsze mój dom był i będzie w Talinie.
FW.pl -...tylko 6 
S.P -... i 4 w Wołogardzie
FW.pl - Jak ocenenisz potencjał drużyny przed eliminacjami Ligi Mistrzów, w Twoim odczuciu mamy szanse powalczyć?
S.P - Jesteśmy teraz bardzo silną drużyna i mam duże nadzieje, że wszystko będzie dobrze.
FW.pl - Z kim masz najlepszy kontakt w zespole. Czyżby z Tsvetanem Genkovem?
S.P - Tak zdecydowanie, jednak nie mam żadnego problemu w kontaktach z innymi.
FW.pl - Odejście Grzegorza Kurdziela z funkcji trenera było zaskakujące?
S.P - Tak dla całej drużyny to był duży szok, ale są to delikatne rzeczy które trzeba pozostawić na uboczu.
FW.pl- W takim razie jak Ci się podobają treningi z Pawłem Primelem nowym trenerem bramkarzy Wisły Kraków
S.P - Bardzo ciekawe, świetny trener z dużym doświadczeniem, podoba mi się to.
FW.pl - Twoim zdaniem, Filip Kurto przez wielu okrzyknięty ogromnym talentem, ma szanse grać na dobrym poziomie?
S.P - Oczywiście, jestem pewien, że będzie świetnym bramkarzem.
FW.pl - Czy obecny kontrakt z Wisłą jest ostatnim w Twojej zawodowej karierze?
S.P - Za wcześnie by to powiedzieć, ale chęci do gry na wysokim poziomie wciąż mam
FW.pl - Jak van der Sar do 41 wiosen. Życzę Ci tego.
S.P - Kto wie
FW.pl - W takim razie powodzenia w walce o Ligę Mistrzów a także życzę udziału w Euro2012
S.P - Dziękuje bardzo
rozmawiał: Robi
|