Wyświetl pojedynczy post
penia
Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4256
Stary 27.06.2011, 13:42
Moim zdaniem należy zmienić cel o jaki kibice walczą, bo jeśli chcemy walczyć o to żeby było jak kiedyś to bez względu jaki sposób walki(protestu) wybierzemy to przegramy.Świat się zmienia i bez względu jak bedziemy temu oporni i tak wkońcu zmaina się dokona,ale moim zdaniem możemy walczyć o to żeby zmienił się jak najmniej niekorzystnie dla nas.Ja rozumiem działanie rządu( oczywiście nie popieram),ale każda strona walczy o swoje: rząd chce się wykazać, i chce pokazać w europie ,że jest tu bezpiecznie i warto tu przyjechać za rok zostawić pieniądze na które tak liczy uefa.Wiadomo,że taki filmik z finalu PP z Bydgoszczy za granicą raczej marnie zachęca do przyjazdu tutaj.Dlatego rząd zrobi wszytko żeby takie sytuacje się już nie powtórzły na stadionie, co więc należy zrobić żeby nie dopuścić do powtórki? brak kibiców gości rozwiązuje problem.Oni to mają w dupie czy są śpiewy.oprawy flagi- ma być spokojnie i tyle wystarczy.Moim zdaniem cały protest kibiców po tym co się stało w Bydgoszczy był gówno wart ( do momentu zamieszek było w miarę ok).Po tym co się stało,kibice Legi i Lecha włożyli przysłowiowy pistolet w ręce rządu,amunicja była wcześniej gdyż odpowiednia ustawa obowiązywała już dawno,tylko nie koniecznie z niej korzystano,więc jak była już broń(przychylność mediów) i amunicja to czemu się tu dziwić że ktoś strzela( zamykanie stadionów itp.). Kibice po części sami sobie winni temu co się dzieje, na samym poczatku( po wydarzeniach w Kownie) należało zrobić wszytko żeby jak najszybciej temat znikł z mediów,nie bylo by tematu w mediach nie było by go dla rządu,ale wszytko poszło w inną stronę na każdym meczu był jakaś oprawa z tym związana itp. media cały czas o tym mówiły i spawa zamiast być zamieciona pod dywan jak to zawsze, po finale PP stała się sprawą nr 1. Teraz to już każda próba protestu skazana jest na przegraną tak jak ktoś napisał wcześniej:
- brak zorganizowanego dopingu ,klub bez trudu to przetrwa
- akcja pusty stadion(raczej jedna trybuna), na chwile przyniesie to skutek ,ale klub w perspektywie czasu zapełni te miejsca kibicem o tzw. innm profilu.
Jeśli kibice chcą coś "ugrać" dla siebie, to trzeba zmienić taktykę bo dotychczasowe formy protestu nic nie dały i nic nie dadzą.
Odpowiedz cytując