Wyświetl pojedynczy post
River
Senior Member
 
 
Od: 04.2011
Skąd: z gabinetu Cupiała

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48655
Stary 22.06.2011, 09:04
stalsanok1946 napisał(a):Wyświetl post
Mieć polaków w zespole, a to nie taka łatwa sprawa. Dziś taki Robak kosztuje 1mln euro, gdzie o dwie klasy lepszy Genkov kosztował nas 500tyś euro (przyp. Genkov gdy przechodził do Dynama Moskwa kosztował 2.5mln euro). Problem nie tkwi w samych piłkarzach, problem twki w ich działaczach, menedżerach i właścicielach. Każdy polak chce kupić tanio i zarobić grubo, dlatego ciężko jest wyrwać jakiekolwiek polskiego piłkarza z klubu. Taki Sobiech wyceniany na 1mln euro, a warty jest z pewnością dwa razy mniej.

Przypominam, że my się staramy o awans do Ligi Mistrzów, więc wskaże wam potencjalne wzmocnienia Wisły wśród polaków pod kątem LM.
Mierzejewski - 5.3mln euro
Sobiech - 1mln euro
Rzeźniczak - 1.5mln euro
Wojtkowiak - 1.5mln euro
Murawski - 3mln euro
Kiełb - 1mln euro
Jodłowiec - 2mln euro
Sadlok - 800 tyś euro

Mamy 8 polaków za kwotę 16.1mln euro. Teraz pytania brzmią - za tą kwotę budujemy zespół oparty na polakach i nie gwarantujący nam pewności, że awansujemy do LM, czy sprowadzamy obcokrajowców z pewnością którzy zagwarantują nam awans?
Oglonie zgadzam sie z Toba tylko polemizowalbym co do pogrubionego fragmentu. Nie ma pewnosci, ze obcokrajowcy dadza awans. Ktos moze sie nie sprawdzic, ktos inny moze miec klopot z aklimatyzacja itd.

Na pewno jednak na chwile obecna polscy pilkarze sa zdecydowanie przeceniani i latwiej jest sciagnac lepszego zawodnika zagranicznego za mniejsze pieniadze niz Polaka ktory nie musi by wcale lepszy ale jest drozszy. Dlatego nie dziwi mnie polityka transferowa Wisly i Stana bo to tylko swiadczy, ze szybko polapal sie jak wyglada polski rynek transferowy.
Tez jestem za tym by bylo jak najwiecej Polakow w Wisle ale nie za wszelka cene. Stan nie bedzie sciagal Polakow tylko dlatego, zeby ich liczebnosc w skladzie sie zgadzala. Najwazniejszy jest poziom druzyny a dopiero pozniej narodowosc.
Odpowiedz cytując