Wyświetl pojedynczy post
wujekWojtek
Senior Member
 
 
Od: 02.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48226
Stary 19.06.2011, 19:28
vote-for-mikey

Na 10 wychowanków szkółki Barcelony w klubie pozostaje 1. Nie myślisz chyba, że jak sprowadzimy 10 graczy to 10 nam wypali Zawsze jest pewien stosunek, np na 1 udany transfer 2 nieudane, ale ten jeden udany rekompensuje pozostałem dwa. Tak samo z wyławianiem młodych talentów, albo szkółki piłkarskiej. Załóżmy że utrzymanie takiej szkółki będzie kosztowało 1mln ojro rocznie. Przewinie się tam 100 młodzików, z czego jeden się wybije i sprzedamy go za 5 mln ojro.

Tak samo inwestując na giełdzie nie wkładasz całych środków w jeden walor tylko dywersyfikujesz portfel na 10 spólek. 3-4 spółki spadną, ale reszta zrekompensuje inwestycję. Tak jest chyba w każdej dziedzinie życia...
Odpowiedz cytując